(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

nagrobek z granitu (Nr 5373398)

Długość [m]:

445

Szerokość [m]:

120

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

1300

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Płock

Od 2 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Płock

Od 29 lis 2019 do 31 gru 2019


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu powinno się poświęcić dużo uwagi, ze względu na fakt, że są to nierzadko rzeczy o dużej wartości, czy to pieniężnej, czy sentymentalnej.

            Żeby znaleźć tego rodzaju transport w portalu Clicktrans, wybierz kategorię „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy pewność, że przesyłka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Jeśli chcesz, żeby firma transportowa spakowała malowidło czy posąg, umieść taką informację w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, możesz także ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod zleceniem.

            Jeśli możesz sam opakować rzeźbę do transportu, pamiętaj o paru kluczowych radach. Folia bąbelkowa będzie doskonała do osłonięcia z zewnątrz przedmiotu przed zarysowaniami. Gdy zawijasz nią malowidło, folia bąbelkowa nie powinna dotykać do pomalowanej powierzchni, warto więc wcześniej owinąć płótno w inną, lekką tkaninę, przykładowo w prześcieradło. Gdy starasz się przewieźć rzecz w pudełku czy skrzyni, obowiązkowo zapełnij puste miejsca między dziełem sztuki a ściankami pudła. Świetnym pomysłem jest do tego wziąć profesjonalne bloki styropianowe albo syntetyczne wypełniacze, ale sprawdzą się również, pogniecione skrawki papieru, przykładowo magazynów. Ważne jest, aby opakowanie było zaledwie odrobinę większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć przemieszczania się w środku kartonu.

            Cena przewozu obrazu może być zadziwiająco niewysoka. Wykonany w serwisie Clicktrans przewóz sporego płótna na odcinku z Krakowa do Warszawy odbył się za równe 100 złotych.