(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Najazdy (Nr 5812814)

Najazdy

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

56

Wysokość [m]:

0.38

Waga w kg (łączna):

150

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 626.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przewiezienia drobny ładunek, który nie wymaga zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej przestrzeni, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do ciężarówek używanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 tony i pozostałe samochody spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka oraz furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Wypada także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, powinno się opisać paczkę. Kluczowa bywa także informacja na temat usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją jest również czas zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to często palety, paczki, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.