(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

narożnik, stół, łóżko, regał łazienkowy, 2 materace, 2 szafy, 2 rowery, 8 kartonów (Nr 6181560)

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 886.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Młodziejowice

Od 1 wrz 2020 do 16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i pracochłonnym procesem, mimo to, gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych komplikacji.

            Na początek warto przeprowadzić eliminację posiadanych mebli. Kiedy czegoś od wielu lat nie używamy lub kiedy jest niesprawne, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych mebli nadadzą się wytrzymałe kartony, które należy kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który zwykle przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo rozdzielić segregatory na kilka pakunków, żeby bez trudności było je dźwigać. Podpisanie każdego kartonu pomoże przy rozpakowywaniu przedmiotów i urządzaniu się w nowym domu. Wielkogabarytowe meble warto rozkręcić, żeby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Jak posiadamy surowce chroniące, np. jak folię strech, możemy opakować bardziej delikatne rzeczy, a jak nie mamy folii, wówczas warto użyć koce, prześcieradła i obkleić zwyczajną taśmę klejącą. Tymczasem mniejsze rzeczy okręćmy w ubrania czy ręczniki nim umiejscowimy w paczce.

            Zamawiając transport należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, lub utrudnienia w dojeździe pod dom. Koniecznie warto poinformować, jeśli pojawiają się specyficzne wymagania odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najlepsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo profesjonalnych przewoźników świadczy swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i chronienie twojego mienia.