(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

New Holland Td75D (Nr 4707200)

New Holland Td75D

Marka i model:

New Holland Td75D

Długość [m]:

2.3

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

2.61

Waga w kg (łączna):

3100

Dystans: 1443.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dormagen

Od 6 wrz 2019 do 11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Mayo, Westport

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych niejednokrotnie jest transportem o dużych rozmiarach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkoformatowe maszyny rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się po ulicach, jako że ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w UE. Problem stanowić może dodatkowo napór osi urządzeń rolniczych, który przekracza normy dopuszczalne dla większości szos.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych prawie zawsze używa się przyczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać należycie dopasowanymi lawetami, które są w stanie przewieźć ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przekracza dozwolone standardy gabarytami lub ciężarem, potrzebne jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu urządzeń rolniczych

Cena przewozu maszyny uprawnego jest związana od wielkości, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę transportu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być także termin przewozu.