Nine t (Nr 8041633)

Nine t
Waga
Sztuk
Nine t
Długość
150 cm
222 kg
1
Łączna waga:
222 kg
Dystans
2782 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 20 wrz 2021 do 10 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 10 paź 2021 do 31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.