(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

NINJA 250 R (Nr 5662719)

NINJA 250 R

Marka i model:

Kawasaki Ninja 250 R

Waga w kg (łączna):

170

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 217.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 14 lip 2020 do 15 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Minorka

Od 14 lip 2020 do 15 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.