(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 11:42

ninja 400

(Nr 3005296)
ninja 400

Marka i model:

ninja 400

Waga w kg (łączna):

180.00

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Stuttgart, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Corporation of Chennai, Indie

Termin elastyczny