Nissan (Nr 5740218)

Marka i model:

Nissan Micra

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 842.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Philippsburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Grodków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.