(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan (Nr 5934101)

Marka i model:

Nissan el Grand and Nissan wing road

Waga w kg (łączna):

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Japonia, Prefektura Osaka, Osaka

Od 31 mar 2020 do 30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

30 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.