(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

nissan 200sx (Nr 5202290)

nissan 200sx

Marka i model:

nissan 200sx

Waga w kg (łączna):

1315

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2103.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 15 gru 2019 do 31 gru 2019

Adres i termin dostawy

Litwa, Okręg Wileński, Wilno

Od 5 sty 2020 do 31 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.