(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 10:44

Nissan Almera

(Nr 2322760)

Marka i model:

Nissan Almera N16 1,5

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2044.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Westbury, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zamość, 19-506, Polska

Termin elastyczny