(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan almera (Nr 5410986)

Nissan almera

Marka i model:

Nissan almera

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1360.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 20 sty 2020 do 21 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

Od 21 sty 2020 do 22 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.