(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Figaro (Nr 6691696)

Nissan Figaro
Waga
Sztuk
Nissan Figaro 1 Gen. (1991 - 1991) Roadster
Długość
374 cm
Szerokość
163 cm
Wysokość
136 cm
ok.
810 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
810 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 1 lis 2020 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Australia, Queensland, Brisbane

Od 1 sty 2021 do 28 lut 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.