(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 22:35

Nissan Intersta

(Nr 2254443)

Marka i model:

NISSAN INTERSTAR

Waga w kg (łączna):

3500.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2103.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

Od 30 lip 2018 do 2 sie 2018

Adres i termin dostawy

Toruń, 76-248, Polska

Termin elastyczny