Nissan juke (Nr 5682342)

Nissan juke

Marka i model:

Nissan juke

Waga w kg (łączna):

1200.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1606.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Nałęczów

Od 27 lut 2020 do 28 lut 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Yverdon-Les-Bains

Od 29 lut 2020 do 1 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.