Nissan Juke (Nr 7194489)

Nissan Juke
Waga
Sztuk
Nissan Juke YF15 [restyling] (2012 - 2020) Crossover 5-Doors
Długość
413 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
156 cm
ok.
1297 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1297 kg
Dystans
2791 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Geel

Od 19 lip 2021 do 25 lip 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, East Attica Regional Unit, Artemida

Od 2 sie 2021 do 15 sie 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.