(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Navara (Nr 6072726)

Nissan Navara

Marka i model:

Nissan Navara

Waga w kg (łączna):

1850

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 761.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Balaguer

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Oviedo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.