Nissan Navara (Nr 6119090)

Marka i model:

Nissan Navara

Waga w kg (łączna):

2730

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 23 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Argentyna, Buenos Aires, Bahía Blanca

Od 7 gru 2020 do 13 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.