Nissan Note x 2 (Nr 6631349)

Nissan Note x 2
Waga Sztuk:
Nissan Note E11 [restyling] (2009 - 2014) Hatchback
Długość
410 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
155 cm
ok. 1131 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2262 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Japonia, Prefektura Aichi, Nagoja

9 paź 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Kraj Krasnodarski, Krasnodar

19 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.