Nissan Pathfinder (Nr 6925139)

Nissan Pathfinder
Waga
Sztuk
Nissan Pathfinder R52 (2013 - 2017) SUV
Długość
500 cm
Szerokość
196 cm
Wysokość
176 cm
ok.
2034 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2034 kg
Dystans
1506 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kolumbia, Bogota, Bogota

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 1 kwi 2021 do 1 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.