Nissan Pathfinder 2012 (Nr 5706850)

Nissan Pathfinder 2012

Marka i model:

Nissans Pathfinder

Waga w kg (łączna):

2008.00

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5021.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 13 sty 2020 do 22 lut 2020

Adres i termin dostawy

Albania, Gjirokastër, Gjirokaster

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.