(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 21:10

Nissan patrol

(Nr 2329192)

Marka i model:

Nissan patrol

Waga w kg (łączna):

2500.00

Dystans: 602.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Køge, 4600, Dania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bobolice, 42-320, Polska

Termin elastyczny