(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 21:14

Nissan patrol

(Nr 2329208)

Marka i model:

Nissan patrol

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 459.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Ølstykke, 3650, Dania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bobolice, 42-320, Polska

Termin elastyczny