(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Patrol (Nr 6557016)

Nissan Patrol
Waga Sztuk
Nissan Patrol Y60 (1987 - 1998) SUV 3-Puertas
Długość
424 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
180 cm
ok. 1920 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1920 kg
Dystans 4571 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

31 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.