Nissan Patrol (Nr 7189686)

Nissan Patrol
Waga
Sztuk
Nissan Patrol Y61 (1997 - 2004) SUV 3-Puertas
Długość
434 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
185 cm
ok.
2130 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2130 kg
Dystans
4910 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 lip 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Od 1 sie 2021 do 2 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.