(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Pick-up (Nr 4811840)

Marka i model:

Nissan Navara NP300

Waga w kg (łączna):

2.20

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

4

Dystans: 852.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

25 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Oberding

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.