(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Pulsar (Nr 6138578)

Nissan Pulsar

Marka i model:

Nissan Pulsar

Waga w kg (łączna):

2000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2425.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heilbronn

Od 8 cze 2020 do 15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Vila Nova De Cacela

Od 22 cze 2020 do 26 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.