(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Qashqai (Nr 7591037)

Nissan Qashqai
Waga
Sztuk
Nissan Qashqai 1 Gen. [restyling] (2010 - 2014) +2 crossover 5-Drzwiowy
Długość
454 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
164 cm
ok.
1513 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1513 kg
Dystans
2031 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Peterborough

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Zamość

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.