(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-12-10 21:52

Nissan sunny (Nr 3628693)

Marka i model:

Nissan sunny

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 191.00 km

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Ostrów Wielkopolski, 63-400, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bytom, Polska

Termin elastyczny