(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-03-29 10:13

Nissan Terrano (Nr 2528976)

Marka i model:

Nissan terrano

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 1616.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Selby, YO8 4PW, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jawor, Polska

Termin elastyczny