Nissan Versa (Nr 7619805)

Nissan Versa
Waga
Sztuk
Nissan Versa 2 Gen. (2011 - 2020) Sedan
Długość
445 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1821 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1821 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Puerto Vallarta

Od 1 lis 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Hawaje, Kahului

Od 1 sty 2022 do 30 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.