Nissan X-Trail (Nr 7524355)

Nissan X-Trail
Waga
Sztuk
Nissan X-Trail T32 [restyling] (2017 - 2020) Crossover
Długość
469 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
174 cm
ok.
1549 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1549 kg
Dystans
3568 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Rogaland, Stavanger

3 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

10 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.