(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan xtrail (Nr 4808232)

Marka i model:

Nissan x trail

Waga w kg (łączna):

1900.00

Budżet zlecenia [€]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant

28 paź 2019

Adres i termin dostawy

Ekwador, Azuay, Cuenca

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.