(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Norfolk Terrier puppy (Nr 5519747)

Norfolk Terrier puppy

Waga w kg (łączna):

4

Budżet zlecenia [€]:

250

Dystans: 1014.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sitges

Od 5 sty 2020 do 15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.