(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

norton commando (Nr 5125582)

norton commando

Marka i model:

norton commando

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Pleasanton

Od 30 wrz 2019 do 30 paź 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Veneto, Roma

30 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.