(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-11-01 04:10

Nottingham do gdansk (Nr 1323082)

Marka i model:

Renault kangoo

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1773.70 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Nottingham, NG4 4ET, Besecar avenue, 94

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Somonino, 83-314, Plazowa, 1

Termin elastyczny