(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Nova scotia duck toiler retriever (Nr 5847202)

Waga w kg (łączna):

22

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 2270.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Żywiec

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.