(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Obraz w oprawie za szkłem 100x70 cm (Nr 6306962)

Długość [m]:

0.30

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

5

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Obraz należy transportować w pione

Opakowanie ładunku:

Folia bąbelkowa, karton

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 169.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 17 lip 2020 do 22 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Od 17 lip 2020 do 22 lip 2020


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki jest tematem, któremu trzeba poświęcić dużo zainteresowania, bowiem są to prawie zawsze rzeczy o dużej wartości, czy to majątkowej, czy sentymentalnej.

            Kiedy planujemy znaleźć tego rodzaju transport w portalu Clicktrans, kliknij w kategorię „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wówczas pewność, iż przesyłka zostanie zauważona przez przewoźnika. Jeśli potrzebujesz, aby firma transportowa zabezpieczyła płótno lub posąg, napisz taką informację w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość również uzgodnić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod zleceniem.

            Kiedy chcesz sam opakować rzeźbę do transportu, nie zapomnij o garści zasadniczych radach. Folia bąbelkowa będzie w sam raz do osłonięcia powierzchni przed zadrapaniami. Jeżeli zawijasz nią pejzaż, folia stretch nie może przywierać do pomalowanej powierzchni, można wcześniej zabezpieczyć płótno w inną, lekką powłokę, np. w prześcieradło. Jeżeli starasz się przewieźć rzecz w pudełku lub skrzyni, bezwarunkowo zapełnij puste miejsca między obrazem a przegrodami pudła. Warto do tego zastosować profesjonalne styropiany czy też plastikowe wypełniacze, ale sprawdzą się także, pomięte fragmenty makulatury, np. gazet. Zasadnicze jest, aby opakowanie było przynajmniej trochę większe niż transportowane dzieło sztuki, żeby uniknąć przesuwania się w obrębie kartonu.

            Cena transportu dzieła sztuki może być zadziwiająco mała. Wykonany w giełdzie transportowej Clicktrans transport dużego malowidła na trasie z Krakowa do Warszawy odbył się za jedyne 100 zł.