(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ocean rowing boat (Nr 5968556)

Ocean rowing boat

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

940

Budżet zlecenia [€]:

350

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 289.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Essex, Burnham-On-Crouch

1 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Hoek Van Holland

Od 11 kwi 2020 do 12 kwi 2020


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łodzie” figuruje szerokie pasmo różnego rodzaju łajb pływających. Rozpoczynając od niepokaźnych, jak: kajaki, motorówki, czy też większych jak: żaglówki. Przy transporcie łodzi motorowych, w głównej mierze tych większych, znaczącą kwestią jest ich ciężar. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki transport łódki, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy ładunek przewyższy 3,5 tony. W przypadku przekroczenia 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, firma transportowa ma obowiązek posiadać w pojeździe mechanizm typu: viaBox.

Podczas przewozu łodzi - niezależnie od jej gatunku - wskazane jest zlikwidować jak największą ilość przedmiotów luźnych, a te które zostaną unieruchomić tak, żeby się nie przemieszczały. Warto mieć świadomość, że przedmioty przemieszczające się mogą uszkodzić motorówkę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt przewozu motorówki czy też jachtu przede wszystkim uzależniony jest od wagi, rozmiaru jak i odcinka do pokonania. W przypadku, kiedy samemu nie jesteśmy w stanie przetransportować jacht, rekomendujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ogłoszenie, a w kilka chwil wiadomość dotrze do wielu setek przewoźników, którzy przejrzą wypisany ładunek i przedstawią swoje wyceny. Dzięki temu w jednym serwisie posiada się dostęp do wielu ofert różnych firm transportowych. Czym skrzętniej jest opisany ładunek, tym dokładniejsza będzie wycena takiego transportu.

Przykładowo, koszt dla kajaka znajduje się w widełkach od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena łodzi motorowej średniego rozmiaru, najczęściej rozpoczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a koszt większego jachtu - to przeważnie zakres 2,5-3 zł/km.