(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Okna (Nr 7461288)

Okna

Długość [m]:

0.9

Szerokość [m]:

0.9

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

Okna 2 szybowe

Budżet zlecenia [zł]:

900

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 821.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Malbork

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Kronobergs Län, Lessebo

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których transport zobowiązuje do wielkiej uwagi uważa się paczki, które szybko ulegają uszkodzeniom oraz są kruche i łamliwe. Kwalifikujemy do nich na przykład instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz rzeczy wykonane z delikatnych surowców. Wśród najczęściej przetransportowywanych przedmiotów natkniemy się na gitary, szklane kabiny prysznicowe, szyby samochodowe, rzeźby, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego osłonięcia transportu jest priorytetowa. Dobrą praktyką jest wziąć surowce chroniące jak na przykład: folia stretch, folia bąbelkowa oraz tektura. Folii bąbelkowej i tekturę najlepiej użyć do ochronienia niedużych fragmentów – można je zakupić w sklepie budowlanym lub w sklepach internetowych. Natomiast folia stretch stosowana będzie do osłonięcia całej rzeczy. Do ochronienia przesyłki można użyć także pledy, styropian, gazety, ręczniki i taśmy.

 

Koszt przewozu przesyłki o szczególnej ostrożności

 

koszt transportu pakunku, która wymaga specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru i gabarytów, jak również od odcinka pomiędzy punktem załadunku i punktem wyładunku. Na ostateczną cenę może rzutować także potrzeba zapewnienia tworzyw ochraniających przez firmę transportową. Np., za transport lustra na odcinku Warta - Gliwice wydano blisko 250 zł. Tymczasem za przewóz zegara kominkowego na trasie Holandia – Łódź kosztowało 200 zł. Za transport rzeźby kamiennej na odcinku Warszawa – Umianowice kosztował 300 PLN.