(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-10-25 09:01

Okna PCV

(Nr 2113044)
Okna PCV

Długość [m]:

13

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.3

Waga w kg (łączna):

20000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Okna częściowo opartę o burtę ze względu na wymiar, naczepa musi miec mozliwość otwarcia dachu ze względu na rozładunek dzwigiem

Opakowanie ładunku:

Okna bez stojaków

Budżet zlecenia [zł]:

6000

Dystans: 1696.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, delikatnych lub łamliwych warto zawczasu przeanalizować możliwość ochronienia paczki – w takich okolicznościach nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić gąbczastymi częściami zabezpieczającymi. Element kruchy najlepiej zawinąć w folię bąbelkową – szczególnie uwagę należy poświęcić rzeczom łamliwym oraz dodatkowo należy wypełnić niezajęte miejsca w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia rzeczy folią, istotne jest także otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

    Jeżeli transportujemy duże szklane przedmioty np. lustra, to powinno się osłonić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Szklany element zawijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, układamy w kartonie i drukowanymi literami umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

    Drobne ze szkła przedmioty na przykład szklanki, lampki można owinąć starymi gazetami lub ręcznikami. Następnie układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Tak samo owijamy porcelanę. W przypadku większych szklanych rzeczy, przykładowo żyrandole lub monitory, warto wykorzystać dla dodatkowej osłony miękkie materiały, przykładowo ubrania oraz gąbki.

    Koszt przewozu elementów kruchych uzależniony jest od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania i daty przewiezienia paczki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeżeli żądamy zastosowania profesjonalnych materiałów ochraniających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt około 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty cena wyniosła 250 PLN.

Adres i termin nadania

Grudziądz, 86-302, Polska

Od 3 lis 2017 do 6 lis 2017

Adres i termin dostawy

Lyon, Francja

Od 7 lis 2017 do 10 lis 2017