Okna pcv, Drzwi garazowe, Drzwi wejsciowe (Nr 4903230)

Okna pcv, Drzwi garazowe, Drzwi wejsciowe

Długość [m]:

2.3

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg (łączna):

800.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Okna

Opakowanie ładunku:

Stretch

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1281.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Gryfice

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Maidstone

1 paź 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych jest konieczność z wyprzedzeniem pomyśleć o możliwości osłonięcia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń pakunku trzeba wypełnić gąbczastymi fragmentami osłaniającymi. Przedmiot najlepiej owinąć w folię stretch – przede wszystkim swoje zainteresowanie powinno się poświęcić rzeczom szklanym oraz pamiętać, żeby zapełnić puste przestrzenie w pudle, aby się one nie poruszały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia elementu folią, decydujące będzie także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

Gdy przewozimy wielkie ze szkła przedmioty np. szklane półki, to trzeba osłonić je zarówno przed pęknięciem jak również przed popękaniem. Ze szkła element owijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie oraz czytelnie notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

Mniejsze ze szkła elementy np. kieliszki, butelki można osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudełku w ten sposób, aby nie dotykały się. W podobny sposób owijamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, przykładowo lampy lub monitory, można wykorzystać dla dodatkowego ochronienia miękkie materiały, przykładowo ubrania lub szmatki.

Koszt transportu elementów kruchych uzależniony jest od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia paczki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, gdy życzymy sobie użycia profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli zależy nam na tym, żeby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek około 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.