Okno drzwi balkonowe (Nr 6731634)

Długość [m]:

2.8

Szerokość [m]:

0.1

Wysokość [m]:

2.1

Waga w kg (łączna):

180

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1109.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

5 gru 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których przewóz zobowiązuje do wielkiej uwagi uważa się przedmioty, które często ulegają uszkodzeniom oraz bywają kruche i nietrwałe. Zaliczamy do nich m.in. dekoracje, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty wykonane z kruchych tworzyw. W gronie często przetransportowywanych rzeczy natrafimy na pianina, akwaria, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, lustra oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia właściwego ochronienia transportu jest priorytetowa. Opłaca się wykorzystać materiały zabezpieczające takie jak: folia bąbelkowa, folia stretch oraz kartony. Folii bąbelkowej oraz papiery najlepiej skorzystać do zabezpieczenia mniejszych fragmentów – można je uzyskać w sklepie budowlanym lub w sklepach internetowych. Natomiast folia stretch używana jest do osłonięcia całej rzeczy. Do zabezpieczenia przesyłki można wykorzystać także pledy, styropian, magazyny, ręczniki oraz taśmy.

 

Cena transportu pakunku o nadzwyczajnej ostrożności

 

koszt przewozu paczki, która domaga się wyjątkowej ostrożności uzależniony jest od wagi i formatów, a także od trasy między miejscem załadunku i punktem rozładunku. Na ostateczną cenę może mieć wpływ także konieczność dostarczenia materiałów ochraniających przez firmę transportową. Na przykład, za transport lustra na trasie od Gliwic do Warty kosztował niecałe 250 zł. Natomiast za przewóz zegara nad kominek na odcinku z Łodzi do Holandii zostało zapłacone 200 PLN. Za przewóz rzeźby kamiennej na trasie Umianowice – Warszawa wydano kwotę 300 zł.