(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Okno tarasowe 190cm200cmx8 (Nr 3348165)

Długość [m]:

1.9

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

2.0

Waga w kg (łączna):

120

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Wymagany jest stojak do przewozu okna o wym 1,9m x2,0m x0,10

Opakowanie ładunku:

Opakowanie z foli bąbelkowej .

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 262.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Baranówek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Włocławek

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu rzeczy szklanych, delikatnych lub niewytrzymałych należy wcześniej zatroszczyć się o możliwość ochronienia pakunku – w takiej kwestii nie wystarczy zwyczajny karton. Pustą przestrzeń paczki przydałoby się wypełnić elastycznymi fragmentami ochronnymi. Przedmiot dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim swoje zainteresowanie należy poświęcić przedmiotom pękającym oraz pamiętać, żeby wypełnić puste miejsca w opakowaniu, aby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia szkła folią, kluczowe będzie również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

Jeśli transportujemy wielkie szklane elementy przykładowo szyby, to warto ochronić je zarówno przed pęknięciem jak i przed zarysowaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, układamy w pudle i czytelnie notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z takim samym komunikatem.

Niewielkie ze szkła elementy np. szklanki, lampki należy osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. W kolejnym etapie układamy je w kartonie w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Taką samą metodą pakujemy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, na przykład lampy czy monitory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, przykładowo swetry oraz szmatki.

Koszt przewozu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od wagi, wielkości, trasy i terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, kiedy życzymy sobie zastosowania profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeśli chcemy, aby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek niecałe 140 złotych. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 zł.