(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-25 18:23

Okno tarasowe dwuskrzydłowe wymiary SZER.173 CM WYS. 231 CM GRUB. 7,5

(Nr 2321056)

Długość [m]:

2.31

Szerokość [m]:

1.73

Wysokość [m]:

2.31

Waga w kg (łączna):

80.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

zabezpieczyc w samochodzie przed przemieszczaniem

Opakowanie ładunku:

kartony sklejone tasma

Budżet zlecenia [zł]:

250

Dystans: 225.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie elementów szklanych, kruchych lub łamliwych warto z wyprzedzeniem zatroszczyć się o możliwość zabezpieczenia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy jedynie karton. Pustą przestrzeń pakunku trzeba wypełnić gąbczastymi fragmentami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz najlepiej zawinąć w folię bąbelkową – zwłaszcza swoje zainteresowanie należy poświęcić elementom łamliwym i pamiętać, żeby wypełnić wolne przestrzenie w opakowaniu, aby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia przedmiotu folią, zasadnicze będzie także otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

    Gdy transportujemy wielkie szklane elementy na przykład szyby, to trzeba ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed popękaniem. Łatwo tłukący się przedmiot owijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie i czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

    Małe ze szkła przedmioty np. szklanki, butelki warto owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w kartonie w taki sposób, aby nie dotykały się. Taką samą techniką owijamy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, przykładowo żyrandole czy telewizory, warto wykorzystać dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, takie jak swetry oraz szmatki.

    Koszt transportu elementów łatwo tłukących się uzależniony jest od wagi, wielkości, odcinka do pokonania i terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, gdy żądamy zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli prosimy, aby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na giełdzie transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował około 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 zł.

Adres i termin nadania

Piotrków Kujawski, 88-230, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny