(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Oldtimer (Nr 4652804)

Oldtimer

Marka i model:

diverse

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

6

Dystans: 1074.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

21 paź 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Padua

22 paź 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.