One kitten (Nr 6473957)

One kitten

Waga w kg (łączna):

3

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Wirginia, Dulles

Od 15 paź 2020 do 16 paź 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.