(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

one small tractor 3600kg (Nr 5948462)

one small tractor 3600kg

Marka i model:

BM Better 130

Długość [m]:

4.5

Szerokość [m]:

2.45

Wysokość [m]:

2.75

Waga w kg (łączna):

3600

Dystans: 1367.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romagna, Zocca

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Kent, New Romney

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych niejednokrotnie bywa transportem o wielkich rozmiarach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Ogromne maszyny uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa zwyczajnie poruszać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wymiar przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w Unii Europejskiej. Komplikację powodować może dodatkowo napór osi maszyn uprawnych, który przekracza standardy dopuszczalne dla większej części tras.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych prawie zawsze korzysta się z przyczepy typu semi i tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych powinni posiadać należycie przystosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć maszyny uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przekracza możliwe zasady wymiarami lub wagą, potrzebne jest otrzymanie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu maszyn uprawnych

Koszt transportu ciągnika rolniczego jest zależna od wymiarów, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być dodatkowo termin przewozu.