(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

One West Highland terrier (Nr 6716369)

One West Highland terrier

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 2825.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

11 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

13 gru 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.