(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-26 08:13

opeel vivaro osobowka

(Nr 2322376)
opeel vivaro osobowka

Marka i model:

opel vivaro

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 897.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Villach, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

Termin elastyczny